19.12.2018r. Godz. 15:29Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.05.2015r.

dodano: 23 maja 2015 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 25 maja 2015 o 06:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 23.05. 2015r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 13 razy, w tym: 5 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń, oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było: 25 zastępów i 110 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 7 osób.

W miejscowości Niemodlin ok. godz. 12:20 doszło do dwóch zdarzeń drogowych w których łącznie uczestniczyły cztery samochody osobowe. Na czas prowadzenia działań ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony, na miejsce zostały zadysponowane 3 ZRM które zabrały do szpitala łącznie 6 osób. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp dwóm osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem w czasie działań.

W miejscowości Biała, pow. prudnicki doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń w domu wielorodzinnym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych, odłączeniu prądu w kamienicy. Ze względu na duże zadymienie klatki schodowej starszą lokatorkę z 2 piętra ewakuowano przy użyciu drabiny mechanicznej,a następnie przekazano ZRM który przebadał kobietę i profilaktycznie przewiózł do szpitala. Sprawdzono kamerą termowizyjną stropy i ściany pomieszczeń.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP