17.12.2018r. Godz. 01:09Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.05.2017 r.

dodano: 23 maja 2017 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 24 maja 2017 o 18:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów oraz 16 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udziały 43 zastępy w sile 177 strażaków.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 15.55 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w pobliżu miejscowości Komprachcice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

- dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym,

- w zdarzeniu uczestniczyło dwóch kierowców, którzy w wyniku zderzenia odnieśli obrażenia ciała.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia lotniczemu pogotowiu ratunkowemu i zespołowi ratownictwa medycznego,

- zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca.

Na czas prowadzenia działań ruch w komunikacji drogowej był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania