17.08.2018r. Godz. 05:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.05.2018 r.

dodano: 23 maja 2018 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 24 maja 2018 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 28 razy. Odnotowaliśmy 5 pożary, 22 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 8 osób w tym 1 ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 61 zastępów, w sile 251 strażaków.

W miejscowości Żużela powiat krapkowicki samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Prowadząca samochód kobieta została uwięziona we wraku samochodu. Przybyli na miejsce strażacy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej i ewakuowali ją z pojazdu. Mimo szybkiej pomocy przybyły na miejsce lekarz lotniczego pogotowia ratunkowego stwierdził zgon osoby poszkodowanej.

W Kietrzu powiat głubczycki do kolektora ściekowego wpadł pies. Znajdował się na głębokości około 3 metrów. Do kanału ściekowego po sprawieniu dwóch drabin nasadkowych wprowadzono ratownika. Wyposażony w aparat ochrony układu oddechowego oraz miernik wielogazowy monitorujący skład powietrza wydobył psa na zewnątrz kanału. Pies został przekazany przedstawicielowi Urzędu Miejskiego w Kietrzu.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas