24.02.2019r. Godz. 07:00Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.06.2013

dodano: 23 czerwca 2013 o 14:06 | ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2013 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1.O godz. 10:16 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Wiejskiej w Głubczycach zawaliły się częściowo stropy dwóch kondygnacji oraz części dachu w opuszczonym trzykondygnacyjnym budynku. Do zdarzenia zostało zadysponowanych osiem zastępów straży pożarnej w tym Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Jastrzębia Zdroju. Działania zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu pomieszczeń w celu przeszukania, sprawdzeniu gruzowiska przy użyciu kamery termowizyjnej i kamery wziernikowej. Gruzowisko oraz niezawalona cześć budynku została także sprawdzona przez trzy psy ratownicze. Nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych.

2. O godz. 18:17 SKKP PSP w Nysie otrzymało zgłoszenie o dwóch osiemnastolatkach, którzy utonęli w zbiorniku wodnym (wyrobisku żwiru) w miejscowości Malerzowice Wielkie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej w tym grupę nurków z KP PSP w Nysie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownik wyposażony w sprzęt nurkowy przystąpił do poszukiwania osób zaginionych pod wodą. W między czasie zabezpieczono teren działań. Działania były prowadzone przy użyciu łączności podwodnej, przewodowej. Po kilku minutach ratownik odnalazł ciała zaginionych mężczyzn.

_____________________________

Sporządził:

Dyżurny Operacyjny Województwa

st kpt. Jarosław Larski