14.12.2018r. Godz. 01:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.06.2015

dodano: 24 czerwca 2015 o 00:06 | ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2015 o 00:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 23.06. 2015r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 26 razy, w tym:11 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było: 57 zastępów i 208 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

O godzinie 1:40 do stanowiska kierowania w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu  wielorodzinnego w miejscowości Lipowa. W działaniach brało udział 7 zastępów straży pożarnej, strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, podali 5 prądów gaśniczych w natarciu, ewakuowali w budynku mienie-sprzęt elektroniczny (komputer telewizor), wynieśli 2 butle propan-butan (11kg). W czasie działań nie było osób poszkodowanych.

W miejscowości Lewin Brzeski doszło do pożaru opuszczonego budynku wielorodzinnego. Na miejscu działania prowadziło 6 zastępów straży pożarnej, spaleniu uległo pomieszczenie na parterze budynku oraz drewniany strop między piętrami. W opuszczonym budynku nie przebywały żadne osoby.

W miejscowości Strzelce Opolskie na DK 88 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 sam. osobowych. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane i zabrane przez Pogotowie na obserwację do szpitala, w czasie prowadzonych działań ruch na drodze był wstrzymany.

W miejscowości Pakosławice pow. nyski sam. osobowy uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osób poszkodowanych którymi zajęło się Pogotowie. Osoby te zostały odwiezione z miejsca zdarzenia na obserwację do szpitala. W czasie działań ruch na drodze był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP