16.12.2018r. Godz. 01:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.07.2012r.

dodano: 23 lipca 2012 o 16:07 | ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2012 o 22:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.07.2012r.

1. W Opolu o godzinie 5:40 doszło do pożaru tablicy rozdzielczej instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym. Po dojeździe pierwszego zastępu w budynku panowało bardzo duże zadymienie, a mieszkańcy sami ewakuowali się na zewnątrz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu pomieszczeń. W wyniku tego pożaru jeden z mieszkańców podczas nieudanej próby gaszenia pożaru poparzył sobie lewą dłoń, a jedna z lokatorek wymagała wsparcia psychologicznego. Poszkodowanych po udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy strażacy przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 200 tys.zł., a straty wyniosły tylko 2 tys.zł.

2. O godzinie 12:40 w miejscowości Dąbrówka Górna DK 45 prawdopodobnie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa doszło do zderzenie dwóch pojazdów osobowych. W zdarzeniu tym poszkodowane zostały trzy osoby, które w chwili dojazdu pierwszego zastępu straży pożarnej znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z drogi.

3. Na autostradzie A4 218 km. kierunek Katowice (stacja paliw) o godzinie 9:07 prawdopodobnie w wyniku rozszczelnienia łącza przy pompie doszło do niewielkiego wycieku gazu LPG. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy, tj. 12 strażaków, którzy po dojeździe wyznaczyli strefę zagrożenia i ewakuowali za nią wszystkich pracowników i klientów stacji tj., 20 osób. Następnie przygotowano linię gaśniczą z kurtyną wodną, zakręcono główny elektrozawór przy zbiorniku co zatrzymało wyciek i dokonywano ciągłego pomiary stężenia gazu. Działania trwały do momentu przyjazdu serwisanta instalacji.

____________________________________________________

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu