11.12.2018r. Godz. 07:34Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.07.2014r.

dodano: 23 lipca 2014 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2014 o 17:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie naszego województwa jednostki straży pożarnej interweniowały 51 razy w tym 17 pożarów, 29 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmów fałszywych. W działaniach udział brało 92 zastępy i 422 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń odnotowno 2 osóby poszkodowane.

W Wołczynie powiat kluczborski miał miejsce wypadek samochodu osobowego z rowerzystą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że osoba kierująca rowerem zjechała z chodnika na jezdnię, gdzie doszło do zderzenia z samochodem osobowym. Rowerzysta został lekko ranny a, kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielił mu druh (OSP Wołczyn), który zgosił to zdarzenie do stanowiska kierowania  straży pożarnej w Kluczborku.  Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W trakcie prowadzenia działań ruch na DK 42 był wstrzymany.

W wyniku burz jakie przeszły nad terenem powiatów kędzierzyńsko – kozielskim i głubczyckim odnotowaliśmy kilkanaście wyjazdów do powalonych drzew i zalegających gałęzi na drodze.

sporządził

Dyżurny Operacyjny