15.12.2018r. Godz. 11:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.07.2017r.

dodano: 23 lipca 2017 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2017 o 21:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 96 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 91 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 19 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 173 zastępy, w sile 778 strażaków.

Zdecydowana większość interwencji w dniu dzisiejszym związana była z usuwaniem skutków burz i ulewnych deszczy jakie przeszły nad naszym województwem. Odnotowaliśmy wyjazdy 41 zdarzeń spowodowanych silnymi wiatrami, 26 silnymi opadami deszczu, 11 przyborem wód. Najwięcej interwencji było w Opolu i powiecie opolskim tj. 20 wyjazdów. Oraz powiecie głubczyckim tj. 12 interwencji.

W miejscowości Gnojna powiat brzeski porywisty wiatr zerwał metalowe poszycie dachowe wraz z częścią konstrukcji drewnianej wiaty i przeniósł je na odległość 30m, na teren pobliskiego zakładu mechanicznego uszkadzając kilka znajdujących się tam samochodów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano poszkodowaną kobietę z urazem głowy, udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Straty materialne oszacowano wstępnie na 90 tys.pln.

W wypadkach drogowych do jakich doszło na terenie naszego województwa rannych zostało 16 osób.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania