11.12.2018r. Godz. 07:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.07.2018

dodano: 23 lipca 2018 o 21:07 | ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 49 razy. Odnotowaliśmy 20 pożarów, 27 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 122 zastępy  w sile 530 strażaków.

W Namysłowie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do trzech osób, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z nich, pozostałymi dwoma zajął się zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR, wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala.

W Opolu na ul. Wrocławskiej, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Na czas działań DW 414 była zamknięta.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania