16.12.2018r. Godz. 03:08Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 23.08.2014r

dodano: 23 sierpnia 2014 o 13:08 | ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2014 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 23.08. 2014r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 37 razy, w tym: 17 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 1 alarmu fałszywego. W działaniach zaangażowanych było: 91 zastępów i 376 strażaków.

W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 17 osób.

- W dniu dzisiejszym doszło do dwóch dużych pożarów ściernisk: W miejscowości Gierów pow. brzeski spaliło się 25 ha ścierni. W działaniach brało udział 7 zastępów, oraz dromader który dokonał zrzutów wody. W miejscowości Jakubowice, pow. opolski również spaliło się ok 7 ha. Na miejscu było 6 zastępów straży.

W miejscowości Niemodlin doszło do pożaru w jednym z mieszkań w bloku wielorodzinnym. Strażacy zabezpieczyli teren działań, ubrani w aparaty ODO weszli do mieszkania i po dokonaniu rozpoznania ustalili że pali się pomieszczenie kuchenne, podano jeden prąd wody w natarciu. Po ugaszeniu przystąpili do przeszukiwania i przewietrzenia pozostałych pomieszczeń. W tym samym czasie przystąpiono do ewakuacji 20 osób z bloku. Po usunięciu zagrożenia i sprawdzeniu pomieszczeń mieszkańcy ponownie mogli wrócić do mieszkań.

Podczas minionej doby w zdarzeniach na drogach poszkodowanych zostało 12 osób.

-W miejscowości Szonów w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych poszkodowane zostały trzy osoby. Z pojazdów wydostały się o własnych siłach a pomocy udzielił im ZRM.

W dniu dzisiejszym doszło również do zdarzenia na 213 km autostrady. Samochód osobowy Renault znajdował się na boku zajmując jeden pas jezdni w kierunku Katowic. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy 4 osobom poszkodowanym, a następnie przekazali ZRM. Ruch w czasie akcji odbywał się jednym pasem.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP