15.12.2018r. Godz. 12:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.08.2017r

dodano: 23 sierpnia 2017 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2017 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 28 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 55 zastępów, w sile 216 strażaków.

O godzinie 13:20 do stanowiska kierowania w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Biadacz. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży, po dojeździe stwierdzono że w wyniku gwałtownego hamowania samochodu osobowego jadący z tyłu inny pojazd nie wyhamował i najechał na tył. W wskutek wypadku obrażeń doznały dwie osoby jadące jednym z pojazdów. Działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. udzieleniu KPP dwóm rannym osobom, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręceniu dopływu gazu z instalacji LPG, zneutralizowaniu wycieku oleju przy pomocy sorbentu. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania