10.12.2018r. Godz. 22:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.09.2016

dodano: 23 września 2016 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 24 września 2016 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 38 razy. Odnotowaliśmy 11 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 77 zastępów w sile 315 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób.

Ważniejsze zdarzenia

1. W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.46 przyjął zgłoszenie, dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku przy ul. Prudnickiej. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej.

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

2. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 19.49 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem jednego pojazdu, do którego doszło w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Mostowej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej.

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

3. W powiecie oleskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 20.39 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło na drodze krajowej nr 11w pobliżu miejscowości Stare Oleno. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej.

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania