09.12.2018r. Godz. 23:52Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.10.2018

dodano: 23 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 23 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 20 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 46 zastępów, w sile 193 strażaków.

1. W miejscowości Polska Cerekiew niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym a w konsekwencji utrata panowania nad pojazdem była przyczyną wypadku samochodu osobowego chevrolet. Po przyjeździe na miejsce zastępów straży pożarnej zastano uszkodzony samochód w rowie po dachowaniu. Dwie podróżujące tym pojazdem młode osoby zaopatrywane były przez przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. Straty materialne powstałe tym zdarzeniu oszacowano na 4 tys.pln.

2. W Opolu przy ulicy Morcinka miał miejsce pożar w budynku gospodarczym, którym znajdował się remontowany samochód. Podczas prac naprawczych doszło do pożaru w pomieszczeniu. Po przyjeździe na miejsce zastępów straży pożarnej podano dwa prądy gaśnicze cele uniemożliwienia rozprzestrzeniania się pożaru, oraz podjęto decyzję o prowadzeniu działań obronnych dla budynku mieszkalnego i zaparkowanej nieopodal przyczepy kempingowej. W trakcie działań okazało się, iż w pomieszczeniu znajdują się trzy butle z gazami technicznymi w tym jedna butla z acetylenem. Do momentu opanowania pożaru butli kierujący akcją gaśniczą podjął decyzję o ewakuacji z posesji do domu mieszkalnego czterech osób. Podczas prowadzonych działań rodzina właściciela wezwała do sprawcy pożaru zespół ratownictwa medycznego ze względu na złe samopoczucie. Butlę po pożarze umiejscowiono w kanale samochodowym wypełnionym wodą. Na miejscu pozostawiono zastęp straży pożarnej ,który zgodnie z procedurą będzie schładzać i nadzorować butlę do 24 h. Straty materialne wstępnie oszacowano na 30 tys.pln.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania