16.12.2018r. Godz. 01:45Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.11.2011

dodano: 23 listopada 2011 o 21:11 | ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2011 o 08:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.11.2011

O godzinie 2 :17 doszło do pożaru poddasza  budynku w  Strzelcach Opolskich. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej ogniem objęte było poddasze budynku. 6 osób ewakuowano z pomieszczeń mieszkalnych i klatki schodowej. 2 osoby ewakuowano przy użyciu samochodu drabiny SDH 25 ze stropodachu budynku przyległego do obiektu objętego pożarem. Żadna z osób ewakuowanych nie odniosła obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców, odłączeniu mediów,  oraz podaniu 3 prądów gaśniczych. W wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji uratowano mienie o wartości około 950 tys. złotych. Powstałe straty to około 150 tys. złotych.

Na drodze powiatowej nr 1136 w pobliżu  Mąkoszyc zapalił się ciągnik siodłowy z naczępą. Przybyłe na miejsce pożaru zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz  podały 3 prądy gaśnicze na palący się ciągnik z naczepą. Straty wyniosły około 170 tys. złotych. W czasie prowadzenia działań droga była zablokowana.

W Brzegu na ulicy Partyzantów  około godziny 18 doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brały 2 samochody osobowe i 1 motocykl. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu pojazdów i resztek powypadkowych z jezdni. Poszkodowanym motocyklistą zajmował się Zespół Ratownictwa Medycznego. Straty materialne oszacowano na sumę około 17 tys. zł.

W godzinach wieczornych w  Opolu przy ulicy Dambonia  doszło do zatrucia tlenkiem węgla 3 -osobowej rodziny, w tym dwojga dzieci. Prawdopodobną przyczyną był wadliwie działający pion  instalacji wentylacyjnej. Przed przyjazdem straży pożarnej  poszkodowaną rodzina zajmował się zespół ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu i dokonaniu pomiarów stężenia tlenku węgla. Ponieważ sąsiedzi poszkodowanych przewietrzyli mieszkanie - pomiary wykazały niewielkie stężenie tego gazu. W trakcie przekazania mieszkania właścicielkę poinformowano o   konieczności sprawdzenia instalacji dymowej i wentylacyjnej przez wyspecjalizowane firmy. Wydano zakaz używania urządzeń grzewczych na paliwo stałe i gazowe .