10.12.2018r. Godz. 04:47Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.11.2012

dodano: 23 listopada 2012 o 00:11 | ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2012 o 00:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.11.2012r.

O godzinie 19:36 strażacy zadysponowani zostali do sprawdzenia mieszkania w miejscowości Nakło na obecność tlenku węgla. Strażacy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali 5 osób, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwójce dzieci oraz dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla. Wynik pomiaru potwierdził obecność tlenku węgla, stąd też dalsze działania polegały na przewietrzaniu mieszkania oraz przekazaniu osób poszkodowanych zespołowi ratownictwa medycznego.

W K-Koźlu o godzinie 18:04 doszło do pożaru opuszczonego budynku o łącznej powierzchni 17500m2. W pierwszej fazie do zdarzenia zadysponowano 15 zastępów straży pożarnej, tj. 45 strażaków. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru, następnie strażacy przeszukali pogorzelisko. Strażacy dokonali m.in. rozbiórki elementów budowlanych, które stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla osób znajdujących się w budynku i obok niego. Ogólem w działaniach ratowniczych udział brało 20.zastępów straży, które zakończono w dniu następnym po godz.14. Straty oszacowano na 3 mln zł.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny