19.12.2018r. Godz. 08:08Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.11.2016

dodano: 23 listopada 2016 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2016 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym  na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 11 razy, w tym były:  2 pożary, 8  miejscowych  zagrożeń i 1 alarm fałszywy.  W zdarzeniach poszkodowana została 1 osoba.

W działaniach zaangażowanych było  15  zastępów w sile  62 strażaków.

O godzinie 18:22 w Kędzierzynie – Koźlu na ulicy Spółdzielców kobieta w łazience straciła przytomność. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po dokonaniu pomiaru wewnątrz pomieszczeń całego mieszkania urządzenia wskazały obecność tlenku węgla na poziomie 500 ppm. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce ZRM. Poszkodowana kobieta została zabrana do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była niedostateczna wentylacja pomieszczenia, w którym znajdował się piecyk gazowy.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania