12.12.2018r. Godz. 21:38Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.12.2013r.

dodano: 23 grudnia 2013 o 13:12 | ostatnia aktualizacja: 24 grudnia 2013 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.12.2013r.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Głubczycach o godzinie 2:49 otrzymał zgłoszenie pożaru składowiska odpadów, jednak jak się okazało po dojeździe pierwszych zastępów pożar miał miejsce na terenie zakładu produkcyjnego. Łącznie do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów tj. 20 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów wody w natarciu na źródło ognia oraz dwóch prądów wody w obronie budynku mieszkalnego i stodoły. W wyniku tego pożaru nikt nie został ranny, jednak częściowemu spaleniu uległ budynek administracyjno- biurowy oraz wiata wraz z wyposażeniem na łączną wartość około 500 tys. zł. Działania prowadzone w obronie pozwoliły na uratowanie mienia o szacunkowej wartości 200 tys. zł.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie – Koźlu o godzinie 16:30 otrzymał informację, że samochód dostawczy wpadł do rzeki Odra. W związku z nieprecyzyjną informacją co do miejsca zdarzenia zadysponowano 13 zastępów strażaków, którzy na swoim terenie działania wzdłuż rzeki prowadzili poszukiwania osób poszkodowanych i pojazdu. Działania te pozwoliły w bardzo szybkim czasie określić, że do zdarzenia doszło w miejscowości Dziergowice, a pojazdem podróżowały dwie osoby i znajdują się na dachu samochodu. Po zlokalizowaniu miejsca zdarzenia niezwłocznie przystąpiono do ewakuacji poszkodowanych przy pomocy łodzi w miejsce bezpieczne.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP