15.12.2018r. Godz. 12:39Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.12.2014

dodano: 23 grudnia 2014 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 24 grudnia 2014 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 20 razy, w tym 6 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 7 osób.

W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.36 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych na obwodnicy Brzegu. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informacje ze zgłoszenia. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsce zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, następnie przekazano ją przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- odłączono akumulatory w pojazdach

- usunięciu płynów elsploatacyjnych z jezdni.

Straty wstępnie oszacowano na ok. 7 tys. zł.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania