23.10.2018r. Godz. 07:58Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.12.2017 r.

dodano: 23 grudnia 2017 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 24 grudnia 2017 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 23 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 53 zastępy, w sile 224 strażaków.

O godz. 8.54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęła informacja o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Kuniowie. Do działań zadysponowano dwa zastępu straży z JRG w Kluczborku, oraz dwa zastępy z OSP w Kuniowie. Po przybyciu na miejsce zastano samochód osobowy który wypadł na łuku drogi i uderzył w drzewo, łamiąc je. Pojazdem poruszał się tylko kierowca, który opuścił samochód o własnych siłach. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanemu i przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Złamane drzewo które stwarzało niebezpieczeństwo zostało usunięte.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania