19.02.2019r. Godz. 09:57Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.01.2015r

dodano: 24 stycznia 2015 o 11:01 | ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2015 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.01.2015r

W dniu wczorajszym o godz 18.40 do miejscowości Zwanowice w okolicach jazu na rzece Odrze, zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Opole” w celu przeszukania koryta rzeki po tym jak otrzymaliśmy zgłoszenie o możliwym podejrzeniu utonięcia wędkarza. Poszukiwania nie przyniosły skutku i w godzinach wieczornych działania zostały zakończone.

Dzisiejszego dnia akcja została wznowiona i od godzin rannych na miejscu działało 7 nurków ze SGRW-N z woj. opolskiego. Dodatkowo brzegi Odry przeszukiwało 17 ratowników z JOP oraz około 25 policjantów. Niestety po trwających blisko 10 godzinach akcji nie odnaleziono osoby zaginionej.


Wszystkie interwencje dzisiejszego dnia to 21 zdarzeń, 10 miejscowych zagrożeń, 8 pożarów oraz 3 alarmy fałszywe. W trudnych, zimowych warunkach na opolskich drogach, poszkodowana została 1 osoba.

 

Ważniejsze zdarzenia:

 

W miejscowości Cisek w powiedzie kędzierzyńsko-kozielskim na łuku drogi w wyniku niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych samochód osobowy wpadł do rowu. Samochodem podróżowały 4 osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora.

Podobnie w Konradowie w powiecie nyskim, kierujący pojazdem również nie zachował ostrożność i wypadł z drogi wjeżdżając do pobliskiego rowu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie. Pojazdem podróżowały 3 osoby, które przed przybyciem zastępów opuściły pojazd o własnych siłach i odmówili pomocy ze strony zespołu ZRM.

 

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

mł. kpt. Roman Felusiak