12.12.2018r. Godz. 15:20Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.01.2017

dodano: 24 stycznia 2017 o 18:01 | ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2017 o 18:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 16 razy. Odnotowaliśmy 2 pożary, 13 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 40 zastępów, w sile 166 strażaków.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 8.07 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w pobliżu miejscowości Reńska Wieś przy skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych 45 i 38. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom poszkodowanym, a następnie, przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego.

Na czas prowadzenia działań ruch w komunikacji drogowej był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania