11.12.2017r. Godz. 16:09Bieżące interwencje

Ważniejsze działania w dniu 24.02.2016 r.

dodano: 24 lutego 2016 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2016 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 7.24 przyjął zgłoszenie dotyczące zdarzenia na terenie budowy - oderwanie się platformy roboczej z dwoma pracownikami od dźwigu typu żuraw, do którego doszło na terenie Elektrowni Opole w miejscowości Brzezie. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych siedem zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Na skutek upadku z wysokości na ziemię platformy roboczej dwóch pracowników zostało poszkodowanych. Ponadto otrzymano informację, że z terenu budowy samoewakuowało się około 1200 osób przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Od personelu z zespołu ratownictwa medycznego stacjonującego na terenie budowy uzyskano informację, że jedna z osób poszkodowanych poniosła śmierć na miejscu, a w stosunku do drugiej prowadzone są czynności ratownicze w karetce pogotowia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- wyznaczeniu strefy niebezpiecznej i zabezpieczeniu jej przed dostępem osób postronnych na wypadek upadku żurawia.

Przyczynę wypadku bada prokuratura wraz z państwową inspekcją pracy.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz