19.12.2018r. Godz. 08:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.02.2018 r.

dodano: 24 lutego 2018 o 20:02 | ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2018 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 32 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów i 18 miejscowych zagrożeń. W powyższych zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 70 zastępów, w sile 296 strażaków.

O godz. 11.36 służby ratownicze zostały poinformowane o wypadku drogowym w miejscowości Polska Cerekiew na drodze krajowej 45. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy Straży Pożarnej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Nikt nie został poszkodowany. Na czas działań ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Przed godziną osiemnastą Straż Pożarna w Opolu otrzymałaa informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Dębska Kuźnia. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar części dachu. Podano jeden prąd gaśniczy na płonący materiał. Po rozbiórce spalonych elementów i sprawdzeniu kamerą termowizyjną, działania zakończono.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania