17.12.2018r. Godz. 05:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.03.2012

dodano: 24 marca 2012 o 17:03 | ostatnia aktualizacja: 25 marca 2012 o 16:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. Godz. 12.24 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Żelazna (powiat opolski) w rzece Odra tonie dziecko. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren, zwodowali łódź, podjęli z rzeki na łódź osobę poszkodowaną, sprawdzili czynności życiowe i na łodzi podjęli resuscytację, którą kontynuowali na brzegu. Po przybyciu ZRM przekazali poszkodowaną i razem z zespołem ratownictwa medycznego kontynuowali resuscytacje oraz ogrzewanie poszkodowanej. Po kilkudziesięciu minutach reanimacji na brzegu, lekarz zdecydował o transporcie poszkodowanej do szpitala. Niestety dziecko po przewiezieniu do szpitala zmarło.

2. W miejscowości Olszowa (powiat strzelecki) w wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieustalone doszło do pożaru (dużego) bali słomy na polu. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na palące się bale w celu przygaszenia pożaru. Straty oceniono na 10 tys. zł.

3. W miejscowości Mikolin (powiat brzeski) z nieustalonej przyczyny zapaleniu uległa stodoła wypełniona słomą (pożar średni). W pierwszym etapie działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych w obronie budynku mieszkalnego bezpośrednio przylegającego do stodoły. Następnie przystąpiono do gaszenia palącej się stodoły, której dach uległ częściowemu zawaleniu. Dalsze działania polegały na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych pozostałej części dachu oraz dogaszaniu i nadzorowaniu pogorzeliska. Straty ocenione na sto tysięcy złotych.

4. Zabezpieczano skutki zdarzeń drogowych, w których jedna osoba zginęła (między miejscowościami Górki i Chrząszczyce kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo) a dwie zostały ranne: w Prudniku jedna osoba ranna /samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny/ oraz w miejscowości Bodzanowice na DW 494 jedna osoba ranna /zderzenie dwóch samochodów osobowych, strażacy ewakuowali poszkodowanego z samochodu oraz udzielili KPP osobie poszkodowanej/.

5. Na terenie województwa opolskiego odnotowano 89 pożarów suchej trawy, nieużytków rolnych i poszycia leśnego, nie było osób poszkodowanych, ilość wyjazdów przedstawia tabela