11.12.2018r. Godz. 07:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.04.2014r

dodano: 24 kwietnia 2014 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2014 o 21:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy 20 zdarzeń, 8 pożarów i 12 miejscowych zagrożeń.

W miejscowości Kotlarnia, powiat kędzierzyńsko-kozielski na terenie zakładu produkującego powlekane siatki ogrodzeniowe doszło do pożaru rurociągu i kolektora nad jedną z maszyn, Pożar został ugaszony przy pomocy proszku gaśniczego. W celu likwidacji dodatkowych zarzewi ognia rozebrano część instalacji nad linią produkcyjną. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej. W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy z JRG 1 K – Koźle.

W Zwanowicach, powiat brzeski pomagaliśmy zespołowi ratownictwa medycznego w zabezpieczeniu i ewakuacji mężczyzny, który spadł z rusztowania do osuszonej śluzy na rzece Odra. Po wydobyciu poszkodowanego, zabezpieczyliśmy lądowisko dla LPR – u a następnie przekazaliśmy poszkodowanego.

W Lubrzy, powiat prudnicki podczas pracy z glebogryzarką wypadkowi uległ mężczyzna. Działania straży polegały na: uwolnieniu uwięzionych nóg poszkodowanego z części tnących urządzenia, zabezpieczeniu lądowiska dla LPR -u w celu transportu poszkodowanego do szpitala.

W miejscowości Daniec, powiat opolski miał miejsce pożar w zwartej zabudowie budynku gospodarczego i mieszkalnego. Spaleniu uległo ok 100m kw dachu. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pomocy medycznej udzielili strażacy, a po przybyciu ZRM została przekazana pod ich opiekę. W akcji brało udział dziewięć zastępów straży.

Podczas minionej doby w zdarzeniach na drogach poszkodowanych zostało pięć osób.

- Wszystkie miały miejsce w Opolu, na ul. Ozimskiej jedna osoba poszkodowana, a dwukrotnie na Oleskiej ranne zostały tam cztery osoby. Kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili ratownicy z JRG 1 Opole.

asp.sztab. Piotr Labusga