11.12.2018r. Godz. 16:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.04.2018 r .

dodano: 28 kwietnia 2018 o 00:04 | ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2018 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 48 zastępów, w sile 202 strażaków.

O godz. 9:59 dyżurny stanowiska kierowania straży pożarnej w Brzegu otrzymał zgłoszenie o wypadku na 203 km autostrady A4. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Poszkodowana została jedna osoba, zabrana do szpitala przez lotnicze pogotowie ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulatory, pomagali ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanej do karetki. W działaniach brały udział 4 zastępy.

Od godziny 15:50 strażacy gasili pożar drzewa w parku miejskim w Strzelcach Opolskich. Po ugaszeniu pożaru pianą gaśniczą, strażacy usunęli nadpalony pień drzewa przy użyciu pilarki spalinowej. Spalone drzewo stwarzało zagrożenie dla przechodniów. W działaniach brał udział jeden zastęp w sile 6 strażaków.

Stanowisko Kierowania

mł. asp. Elżbieta Zalewska