19.12.2018r. Godz. 08:04Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.05.2016r

dodano: 24 maja 2016 o 20:05 | ostatnia aktualizacja: 25 maja 2016 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 47 razy, w tym 11 pożarów, 32 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 79 zastępów 344 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

O godz. 14:19, w Namysłowie, podczas prac ziemnych, doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia. Strażacy ewakuowali łącznie 18 osób z 11 budynków. Pracownicy pogotowia gazowego zacisnęli uszkodzoną rurę oraz zakręcili zawór na przyłączu. Podczas działań nikt nie został poszkodowany. Po usunięciu awarii ewakuowani mieszkańcy dostali zgodę na powrót do swoich domów.

W godzinach popołudniowych, nad południową częścią naszego województwa przeszły burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu. Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy w powiatach nyskim i głubczyckim. W powiecie nyskim, 13 zdarzeń, to usuwanie skutków gwałtownych opadów deszczu, głównie wypompowywanie wody z piwnic i posesji, usuwanie błota z jezdni dróg

W powiecie głubczyckim, w czterech miejscowościach ze skutkami nawałnic walczyło 7 zastępów w sile 40 ratowników. W większości udrażniano zatkane przepusty.

Statystykę zdarzeń przekazali dyżurni stanowisk kierowania: st. ogn. Artur Błaszczyk  oraz asp. sztab. Sylwester Łucki  i mł.kpt. Piotr Częstochowski

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński