23.06.2018r. Godz. 04:29Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.05.2018 r

dodano: 24 maja 2018 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 25 maja 2018 o 07:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 33 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 66 zastępów, w sile 276 strażaków.

W Nysie doszło do pożaru na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Strażacy ewakuowali pięć osób z budynku, trzem z nich udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego nie wymagały hospitalizacji.

W Namysłowie, ze względu na brak wolnej karetki, strażacy zostali wezwani do osoby, która doznała urazu głowy po upadku ze schodów kładki nad torami. Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania