12.12.2018r. Godz. 16:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.06.2012

dodano: 24 czerwca 2012 o 20:06 | ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2012 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.06.2012

19:54 Między miejscowościami Zębowice i Radawie powiat Olesno  doszło do zderzenia czołowego 2 sam. osobowych, w którym poszkodowane zostały 4 osoby.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego, odłączeniu akumulatorów, zamknięciu ruchu na drodze. W późniejszej fazie kierowano ruchem, następnie przy pomocy  sorbentu usunięto płyny eksploatacyjne pojazdów. Zorganizowano także  lądowisko dla śmigłowca LPR, który zabrał 1 osobę w stanie ciężkim do WCM w Opolu.  Pozostałym  poszkodowanym strażacy wraz z ZRM udzielali kpp.  Na prośbę Policji do celów dochodzeniowo - śledczych oświetlono miejsce zdarzenia. Na czas prowadzenia działań droga była zablokowana. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 6 tys. zł.

W miejscowości Kały doszło do  wciągnięcia dłoni rolnika obsługującego prasę rolniczą. Na miejsce zdarzenia zadysponowano najbliższe jednostki OSP i 2 zastępy straży pożarnej z Opola. Po przybyciu  ratownicy przy użyciu narzędzi  hydraulicznych  podjęto próbę uwolnienia  dłoni poszkodowanego. W trakcie działań strażaków poszkodowany znajdował się pod opieką ZRM.  Do stabilizacji ruchomych elementów maszyny użyto poduszek wysokociśnieniowych i klinów drewnianych. Poszkodowany po uwolnieniu został opatrzony przez ZRM. Teren działań zabezpieczali policjanci.