19.02.2019r. Godz. 09:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.06.2014r.

dodano: 24 czerwca 2014 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2014 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 20 razy, w tym 12 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń i 3 alarmów fałszywych. W działaniach udział brało 48 zastępów i 173 strażaków.

 

W Namysłowie dyżurny stanowiska kierowania przyjął zgłoszenie od osoby grożącej samopodpaleniem. W trakcie rozmowy ze zgłaszającym zadysponował już na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej starając się jak najdłużej mieć kontakt telefoniczny z mężczyzną. Została ona przerwana krzykiem. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy udzieli poparzonemu pierwszej kwalifikowanej pomocy. Po kliku minutach został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Równocześnie organizowane było lądowisko dla lotniczego pogotowia ratunkowego, które przetrasportowało poszkodowanego z licznymi oparzeniami do szpitala.

 

W Grodzcu powiat opolski, miał miejsce pożar ładowarki na terenie tartaku. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu środka gaśniczego na palącą się ładowarkę. Ze względu na to, iż ładowarka stała blisko pryzmy z trocin drugi prąd wody podano w obronie trocinami w celu uniknięcia rozprzestrzenienia się  pożaru. Po ugaszeniu pożaru przesunięto pojazd w bezpieczne miejsce. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie stwierdziła zarzewia ognia. Straty materialne oszacowano na około 20 tys.pln.

 

 sporządził

Dyżurny Operacyjny

st.kpt. Rafał Bisowski