16.12.2018r. Godz. 22:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.06.2015 r.

dodano: 24 czerwca 2015 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2015 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W powiecie głubczyckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 8.27 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru restauracji w miejscowości Baborów przy ul. Rynek. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych osiem zastępów straży pożarnej w sile 24 strażaków. Po przybyciu na miejsce zastano silne zadymienie w lokalu pizzerii (sali restauracyjnej i kuchni). Właściciel lokalu znajdował się na zewnątrz obiektu. Ponadto ustalono, że nad restauracja (na I piętrze) znajdują się trzy mieszkania oraz strych. Mieszkańcy – 5 osób, dokonali samoewakuacji przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- wejściu dwóch rot w aparatach ochrony dróg oddechowych do wnętrza restauracji w celu zlokalizowania źródła pożaru oraz ewentualnych osób poszkodowanych - osób poszkodowanych nie ujawniono

- podaniu jednego prądu wody gaśniczej w natarciu na ognisko pożaru

- wyniesieniu z pomieszczenia kuchni dwóch butli LPG (11 kg) na zewnątrz obiektu

- po ugaszeniu pożaru oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń w budynku

- wyniesieniu na zewnątrz spalonych i zniszczonych elementów wyposażenia restauracji

- sprawdzeniu kamerą termowizyjną miejsc, gdzie były prowadzone działania ratowniczo-gaśnicze w celu eliminacji ponownego powstania pożaru.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania