14.12.2018r. Godz. 15:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.06.2016

dodano: 24 czerwca 2016 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2016 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz. 09:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono uszkodzony gazociąg gazu ziemnego w pobliżu Zespołu Szkół Mechanicznych. Na miejscu wyraźnie wyczuwalny był zapach gazu oraz słychać było głośny szum wydobywającego się gazu. Zarządzono ewakuację w promieniu 150 m od miejsca zdarzenia. Na miejsce zadysponowano Pogotowie Gazowe, które zamknęło dopływ gazu oraz Pogotowie Energetyczne, które odłączyło energię elektryczną do pobliskich obiektów. W sumie ewakuowano około 1235 osób, między innymi z Zespołu Szkół Mechanicznych, Szkoły Podstawowej nr 1, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz innych budynków. Dodatkowo wstrzymano ruch na ulicach: I Armii Wojska Polskiego, Pocztowej, Dworcowej, Alei Śląskiej. W działaniach ratowniczych brało udział 8 zastępów straży pożarnej, które trwały około trzech godzin.

SK OKW

st. kpt. Jarosław Larski