15.12.2018r. Godz. 11:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.07.2013

dodano: 24 lipca 2013 o 13:07 | ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2013 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.07.2013

W trakcie dzisiejszej służby zastępy straży pożarnej interweniowały 23 razy, w tym 9 pożarów. Głównie pożary traw, zboże na pniu i ścierniska. 12 razy wyjeżdżano do miejscowych zagrożeń. Wśród nich były wypadki drogowe, w których poszkodowane zostały 2 osoby, w tym jedna ofiara śmiertelna.

Około godziny 6:20 w Namysłowie przy ulicy Oleśnickiej dszło do nieszczęśliwego wypadku drogowego. Samochód osobowy uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierująca pojazdem kobieta poniosła śmierć.  Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły teren działania, blokując drogę w obu kierunkach. Następnie  przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do poszkodowanej  w celu udzielenia jej pomocy przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Równocześnie z prowadzonymi działaniami dwóch ratowników przeszukiwało teren bezpośrednio przyległy do miejsca wypadku. Nikogo nie znaleziono. Dalsze działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia podczas prac dochodzeniowych Policji.

Sporządził:

dyżurny operacyjny województwa