19.12.2018r. Godz. 08:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.07.2018 r.

dodano: 24 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 55 razy. Odnotowaliśmy 20 pożarów, 33 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 114 zastępów, w sile 493. strażaków

W  miejscowości Kubice w powiecie nyskim na drodze wojewódzkiej 407, miał miejsce wypadek autobusu z samochodem dostawczym. W wyniku tego zdarzenia  poszkodowanych zostało pięć osób w tym dwoje dzieci. Osoby poszkodowane zostały przekazane wezwanym na miejsce zespołom ZRM. W działaniach ratowniczych brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

W Brzegu na terenie zakładu karnego miał miejsce pożar zlokalizowany w piwnicy jednego z budynków. Pożar powstał podczas remontu przewodów wentylacyjnych. Przed przybyciem straży pożarnej funkcjonariusze służby więziennej przeprowadzili ewakuację 41 osób. Strażacy ugasili pożar przewietrzyli i oddymili pomieszczenia, które następnie sprawdzono miernikiem wielogazowym. W działaniach udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

Opracowanie:Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski