10.12.2018r. Godz. 23:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.08.2016r

dodano: 24 sierpnia 2016 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2016 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 41 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 29 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób, w tym 1 to ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 72 zastępy, w sile 323 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

• O godzinie 00:50 do Stanowiska Kierowania w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań w miejscowości Tarnów Opolski. Na miejsce zadysponowano 10 zastępów JOP w sile 49 strażaków. Na miejscu stwierdzono pożar budynku produkcyjno-magazynowego. W momencie przybycia pierwszej jednostki pożarem objęty był magazyn części samochodowych. Działania polegały na obronie części, w której znajduje się stolarnia i gaszeniu magazynu. Podano 5 skutecznych prądów wody (2 w obronie, 3 w natarciu). Spaleniu uległo: Części samochodowe o wartości ok. 800 tys. zł. Konstrukcja i poszycie dachu o powierzchni ok. 850 m. kw.

• Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Grabin, pow. opolski. Na drodze krajowej 46 został potrącony mężczyzna przez sam. dostawczy. Osoba poszkodowana znajdowała się na jezdni. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu terenu akcji poprzez całkowite zamknięcie drogi, przystąpieniu do resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby poszkodowanej, - ZRM przybył na miejsce przejął czynności resuscytacyjne osoby poszkodowanej, lekarz po zbadaniu poszkodowanego stwierdził zgon.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania