12.12.2018r. Godz. 16:23Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.08.2018 r

dodano: 24 sierpnia 2018 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2018 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 94 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów, 74 miejscowe zagrożenia oraz 6 alarmów fałszywych.W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 170 zastępów, w sile 663 strażaków.

W Krapkowicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów, ciężarowego i osobowego. Dwie osoby przebywały poza pojazdami, jedna znajdowała się wewnątrz. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych, uwolnili pasażera i przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym. Droga, na czas działań była zamknięta, następnie prowadzono ruch wahadłowy.

W wyniku gwałtownych opadów atmosferycznych oraz silnymi porywami wiatrów odnotowaliśmy zwiększoną liczbę zdarzeń na terenie województwa. Najwięcej w powiatach:, opolskim 26, prudnickim 19, brzeskim 7 oraz oleskim 6.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania