09.12.2018r. Godz. 19:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.09.2016r.

dodano: 24 września 2016 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 26 września 2016 o 06:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 28 razy. Odnotowaliśmy 15 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 53 zastępy, w sile 230 strażaków.

W miejscowości Wrzoski w powiecie opolskim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przyjeździe ZRM, zostały przekazane i odtransportowane do szpitala.

W Młynach w powiecie oleskim w wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych poszkodowana została jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu przez ratowników z OSP ( wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego), odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania