16.12.2018r. Godz. 23:01Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.10.2014r.

dodano: 24 października 2014 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 24 października 2014 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.10.2014r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 9 razy, w tym był 1 pożar, 7 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby.

1. W Kędzierzynie-Koźlu na ul. Łąkowej w wyniku wadliwego działania urządzenia grzewczego doszło do zatrucia tlenkiem węgla 3-osobowej rodziny w tym dwoje małych dzieci. Poszkodowane osoby zostały odwiezione do szpitala przez ZRM. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zbadaniu atmosfery w budynku. Pomiary wskazały 80 ppm, to jest takie stężenie, w którym przebywanie przez kilka godzin powoduje mdłości i ból głowy. Dalsze działania polegały na przewietrzeniu budynku i po ponownym zbadaniu atmosfery, przekazano budynek właścicielowi.

2. W Kluczborku na ul. Damrota policja dostała zgłoszenie o zabarykadowanym w mieszkaniu mężczyźnie, grożącym popełnieniem samobójstwa. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano wszystkie służby ratunkowe. Po wyważeniu drzwi przez straż pożarną, stwierdzono leżącego na podłodze nieprzytomnego mężczyznę. Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i po około 40 minutach poszkodowanemu powróciły funkcje życiowe. Ranny w bardzo ciężkim stanie został odwieziony do szpitala przez ZRM.

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł. kpt. Roman Felusiak