14.12.2018r. Godz. 10:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.10.2017r ..

dodano: 24 października 2017 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 24 października 2017 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 20 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 43 zastępy, w sile 160 strażaków.

O godz. 16:04 do stanowiska kierowania w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w Gogolinie przy ul. Strzeleckiej. Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej, stwierdzono, że w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru znajduje się lokator. Mieszkańcy podjęli próbę ugaszenia pożaru przed naszym przybyciem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeszukaniu mieszkania. W wyniku pożaru lekarz stwierdził zgon poszkodowanego lokatora. Dalsze działania polegały na ugaszeniu palących się sprzętów domowych, przewietrzeniu i oddymieniu mieszkania, przeszukaniu pozostałych pomieszczeń oraz sprawdzeniu sprzętem pomiarowym stężenia gazów toksycznych . W działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej w sile 17 strażaków.

Stanowisko Kierowania

mł. asp. Elżbieta Zalewska