14.12.2018r. Godz. 15:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.11.2015r

dodano: 24 listopada 2015 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2015 o 19:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 17 razy, w tym było  6 pożarów oraz 11 miejscowych zagrożeń. W działaniach zaangażowanych było 35 zastępów w sile  143 strażaków. W zdarzeniach ogółem  poszkodowanych zostało 6 osób.

Ważniejsze zdarzenia.

Około godziny 9:52 w miejscowości Głuchołazy, w jednym z mieszkań doszło do zatrzymania akcji serca mężczyzny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano akcję  resuscytacji nieprzytomnego mężczyzny prowadzoną przez osobę postronną. Ratownicy JOP przystąpili do prowadzenie resuscytacji. Po sprawdzeniu stanu poszkodowanego stwierdzono brak oddechu i wyczuwalnego tętna. W tej sytuacji    przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Udrożniono drogi oddechowe za pomocą rurki ustno - gardłowej. W trakcie wykonywania tej czynności  podłączono defibrylator AED i stosowano się do jego poleceń. Po przebadaniu poszkodowanego AED wydał komunikat, że defibrylacja jest niezalecana i należy kontynuować pośredni masaż serca oraz wentylację. Podczas drugiego cyklu RKO na miejsce przybył  ZRM i przejął akcję resuscytacji. Po przekazaniu poszkodowanego zespołowi Ratownictwa Medycznego  działania zakończono.

Sporządził:

mł.kpt. Jan Wyciślik