10.12.2018r. Godz. 07:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.11.2018 r

dodano: 24 listopada 2018 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2018 o 09:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 51 zastępów, w sile 225 strażaków.

W Branicach na ul. Grunwaldzkiej powiat głubczycki doszło do rozszczelnienia gazociągu niskiego ciśnienia. W czasie prowadzenia robót drogowych koparka uszkodziła rurę z gazem. Ewakuowano 6 najbliższych budynków, łącznie 21 osób. Działania trwały około 3 godzin. Po tym czasie pogotowie gazowe zamknęło dopływ gazu a mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

W Opolu na ul. Powstańców Warszawskich doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Uczestnicy zdarzenia po przebadaniu przez lekarza pozostali na miejscu kolizji. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów .

Autor: mł.asp. Paweł Tomas