12.12.2018r. Godz. 16:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.10.2018 r .

dodano: 25 października 2018 o 00:10 | ostatnia aktualizacja: 25 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 59 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów i 53 miejscowe  zagrożenia,  bez  alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowane  zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 96 zastępów, w sile 391 strażaków.

Podczas silnych wiatrów straż pożarna na terenie województwa opolskiego  interweniowała  44 razy:

Powiat opolski -16

Powiat brzeski – 7

Powiat nyski – 7

Powiat strzelecki – 5

Powiat namysłowski – 3

Powiat oleski – 2

Powiat głubczycki – 2

Powiat kędzierzyńsko-kozielski – 1

Powiat prudnicki – 1

Interwencje dotyczyły usuwania połamanych i powalonych drzew, uszkodzonych  banerów reklamowych i masztów antenowych z dróg i chodników, usuwania konarów z linii energetycznych i telekomunikacyjnych.

W godzinach rannych w Opolu wiatr uszkodził dach w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na powierzchni ok. 50 m². Spadająca konstrukcja części dachu uszkodziła zaparkowany pod budynkiem pojazd.

W Strzelcach Opolskich na parkingu na dwa zaparkowane samochody osobowe przewróciło się drzewo, uszkadzając je.

W Nysie i Namysłowie wiatr uszkodził opierzenia na dachach budynków, oderwane elementy stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla  przechodniów.

Podczas zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi nikt nie został poszkodowany.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania