16.12.2018r. Godz. 22:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 24.12.2012r.

dodano: 24 grudnia 2012 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 24 grudnia 2012 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Zatrucie tlenkiem węgla w mieszkaniu zgłoszono o godz.15:37 w Paczkowie . Wykonano pomiary urządzeniami, które wykazały stężenie alarmowe 200 ppm. Zarządzono ewakuację 4 osób z mieszkania i rozpoczęto jednocześnie przewietrzanie. W mieszkaniu znajdowała się osoba poszkodowana, która na skutek zatrucia CO zemdlała podczas kąpieli. Na miejscu czynności ratunkowe prowadził zespół ratownictwa medycznego, następnie odwieziono poszkodowaną na oddział ratunkowy do Nysy.

O 16:35 w Prudniku mężczyzna zasłabł podczas kąpieli. Strażacy wykonali pomiar stężenia CO, który w łazience wynosił 200ppm. Ewakuowano cztery osoby (w tym dwójkę dzieci) na zewnątrz budynku, przewietrzono mieszkanie, zakręcono dopływ gazu do piecyka, sprawdzono poszczególne kondygnacje na klatce schodowej urządzeniem pomiarowym. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala.

10 osób ewakuowano (w tym pięcioro dzieci) z mieszkania w Nysie, w którym zasłabła kobieta. Obecny na miejscu ZRM udzielił pomocy poszkodowanej. Podczas wejścia do mieszkania przyrząd pomiarowy natychmiast przełączył się na tryb alarmowy wskazując około 150 -170 ppm tlenku węgla, Poszkodowaną, zgodnie z decyzja lekarza pogotowie zabrało do szpitala. Gruntownie przewietrzono mieszkanie i ponownie sprawdzono urządzeniem pomiarowym, przy wskazaniach 0 ppm , pozwolono rodzinie na powrót do mieszkania.

sporządził

Dyżurny Operacyjny Województwa