10.12.2018r. Godz. 06:59Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 25.01.2015r

dodano: 25 stycznia 2015 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2015 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W czasie minionej doby na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 13 razy: w tym 5 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 30 zastępów i 109 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 3 osoby zostały poszkodowane.

W miejscowości Królowe pow. głubczycki doszło do zdarzenia z udziałem dwóch sam. osobowych. Po przybyciu na miejsce zastępów straży zastano dwa pojazdy które po zderzeniu znajdowały się w rowie drogi nr. 416. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wykonano dostęp do os. poszkodowanej a następnie przetransportowano ją do karetki ZRM gdzie udzielano jej dalszej pomocy i oczekiwała na przylot LPR. Kierowca drugiego pojazdu został zaopatrzony przez ratowników medycznych w karetce a następnie po przybyciu drugiego ZRM został przewieziony na dalszą obserwację do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczono miejsce działania, odłączeniu akumulatorów, przygotowaniu lądowiska LPR, pomoc przy przeniesieniu osoby poszkodowanej do LPR. Droga 416 na czas prowadzonych działań całkowicie zablokowana.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki