16.02.2019r. Godz. 16:38Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.02.2012

dodano: 25 lutego 2012 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2012 o 00:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

  1. W miejscowości Łączany powiat namysłowski miał miejsce pożar stodoły przyległej do budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na palącą się stodołą oraz zabezpieczeniu przyległego budynku mieszkalnego. Jednoczenie podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczej ewakuowano znajdująca się tam trzodę chlewną. Spaleniu uległy znajdująca się w stodole przyczepa ze zbożem. Straty materialne oszacowano na 50 tyś.pln. Sprawnie prowadzona akcja gaśnicza pozwoliła na uratowanie mienia o szacowanej wartości 500 tyś.pln.

  2. W Grodkowie zostaliśmy wezwani do sprawdzenia stężenia tlenku węgla w jednym z mieszkań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. Z informacji od sąsiadów wynikało, że przebywające w mieszkaniu kobieta wraz z córką zostały zabrane przez Zespół Pogotowia Ratunkowego przed przybyciem zastępu straży pożarnej z objawami  zatrucia tlenkiem węgla. Po wejściu do mieszkania stwierdzono obecność trującego gazu, około 25 ppm. Najwyższe wskazania były w  okolicy pieca kaflowego. Ratownicy opróżnili piec kaflowy z żaru, wygasili pozostałości.