16.02.2019r. Godz. 12:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.02.2015

dodano: 25 lutego 2015 o 21:02 | ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2015 o 00:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 25 razy: w tym 18 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brały 42 zastępy i 197 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 4 osoby zostały poszkodowane. 

 Ważniejsze zdarzenia:

O godzinie 11:58 do Stanowiska Kierowania w K-Koźlu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Po przybyciu na miejsce stwierdzono sam. osobowy stojący na kołach w lesie miedzy drzewami z wyraźnymi uszkodzeniami karoserii. Osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem i zaopatrywana była przez ZRM. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania elektrycznego w pojeździe, chwilowym zamknięciu ruchu drogowego następnie prowadzenia ruchu wahadłowego z uwagi na niebezpieczny odcinek drogi (ostry łuk ,brak widoczności).  

O godzinie 16:52 doszło do zdarzenia drogowego na 261 km autostrady A4. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzony samochód osobowy, który znajdował się przy skarpie przejścia dla pieszych nad autostradą zlokalizowanej na MOP Orlen Góra Świętej Anny. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem. Na miejscu obecny był patrol Policji i ZRM, który po przebadaniu jedną osobę poszkodowaną zabrał do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zabezpieczeniu taśmą ostrzegawczą przed osobami trzecimi uszkodzonej wiaty dla podróżnych oraz skrzynki rozdzielczej.  

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

kpt. Krzysztof Letki