12.12.2018r. Godz. 23:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.03.2015

dodano: 25 marca 2015 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 26 marca 2015 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby na terenia województwa interweniowaliśmy do 74 zdarzeń w tym do 63 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń i 2 alarmów fałszywych. Większość zdarzeń to pożary traw które jak co roku podczas wiosny są nagminnym zjawiskiej pomimimo apelu jaki kierujemy do społeczeństwa.

W Opolu o godz.01:04 doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Do działań skierowane zostały 3 zastępy straży pożarnej w sile 9 strażaków. Po dotarciu do oficyny widać było intensywnie wydobywający się czarny dym z okna klatki schodowej oraz z otwartego okna mieszkania. W jednym z okien, które było zamknięte widać było ogień w pomieszczeniu. Właścicielka mieszkania oraz jej nastoletni syn znajdowali się na zewnątrz budynku.  Po wejściu ratowników do mieszkania okazało się, że drzwi do pomieszczenia, w którym  paliło się  były zamknięte . Konieczne było sforsowanie drzwi przy pomocy inoporu i siekiery. Po zlokalizowaniu źródła ognia pożar ugaszono. Całe mieszkanie oraz klatkę schodową przewietrzono i oddymiono. Strażacy ewakuowali kobietę z mieszkania na wyższej kondygnacji   i przekazali ją dla ZRM, który po badaniu wstępnym podjął decyzję o przewiezieniu poszkodowanej  do szpitala.

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Opolu na ul.Aleja "Solidarności. W zdarzeniu tym poszkodowana została jedna osoba której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali poszkodowaną przybyłemu na miejsce ZRM.

Autor: Dyżurny Operacyjny Województwa kpt.Łukasz Kantor