13.12.2018r. Godz. 13:42Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.03.2018 r.

dodano: 25 marca 2018 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 26 marca 2018 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 44 razy. Odnotowaliśmy 29 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 110 zastępów, w sile 489 strażaków.

O godzinie 5:00 do straży pożarnej w Kędzierzynie -Koźlu wpłynęło zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów. Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar pojazdów oraz budynku nieużytkowanej hurtowni w całości objętej pożarem. Zagrożony był również sąsiedni budynek i zaparkowane w pobliżu samochody Strażacy ugasili pożar przed południem. W działaniach brało udział 16 zastępów straży.

Do dachowania samochodu osobowego doszło w miejscowości Grabin, na drodze krajowej 46. Samochód wypadł z drogi i znajdował się w polu. Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej w Opolu o godz. 8:04. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy. W działaniach brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał osobę poszkodowaną do szpitala. Udział straży pożarnej w działaniach 3 zastępy.

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego