15.12.2018r. Godz. 11:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.07.2015r.

dodano: 25 lipca 2015 o 22:07 | ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2015 o 22:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 132 razy, w tym 29 pożarów, 96 miejscowych zagrożeń oraz 7 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 239 zastępy i 1114 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób.

O godz. 14:31, w miejscowości Ozimek, miał miejsce pożar budynku jednorodzinnego spowodowany wyładowaniem atmosferycznym. Spaleniu uległo drewniane wykończenie wnętrza budynku, wysoka temperatura spowodowała pęknięcie kilku szyb okiennych. Po dogaszeniu budynek sprawdzono kamerą termowizyjną.

Do podobnego zdarzenia doszło w Smogorzowie, pow. namysłowski, w wyniku wyładowań atmosferycznych zapaliła się część dachu w budynku jednorodzinnym. Przed przybyciem zastępów straży, świadek zdarzenia podjął skuteczną próbę ugaszenia przy pomocy gaśnic proszkowych. Strażacy dogasili nadpaloną część dachu, przeszukali pomieszczenia pod kątem osób poszkodowanych – nie znaleziono, sprawdzili atmosferę na obecność gazów niebezpiecznych, oraz oddymili i przewietrzyli budynek.

sporządził

Dyżurny Operacyjny