11.12.2018r. Godz. 08:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.07.2018

dodano: 25 września 2018 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 25 września 2018 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń 7 osób zostało poszkodowanych.  W działaniach ratowniczych brało udział 49 zastępów, w sile 182. strażaków.

1.W miejscowości Głubczyce miał miejsce pożar suszarni do zboża, w której trwał proces suszenia kukurydzy. Po niezwłocznym wyłączeniu suszarni i odłączeniu prądu oraz dopływu gazu przez obsługę, strażacy podali jeden prąd wody z podnośnika hydraulicznego do wnętrza suszarni poprzez otwór rewizyjny. Po opróżnieniu zboża dokonali sprawdzenia wnętrza suszarni. W działaniach ratowniczych brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

2.W miejscowości Byczyna (powiat kluczborski) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz samochodu osobowego. Poszkodowane zostały dwie osoby z samochodu osobowego, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania